Ilmoittaudu harrastejoukkueisiin syyskaudelle 2020

ILMOITTAUTUMINEN PCA HARRASTEJOUKKUEISIIN
Kysynnän vuoksi syyskauden haku aukeaa 12.6.2020 klo 11:00.
Porin Cheerleading Akatemian harrastejoukkueet harjoittelevat hyvässä ilmapiirissä, oppien lajitaitoja, sekä kanssakäymistä muiden kanssa. Meillä tytöt ja pojat ovat tervetulleita harrastamaan ja tutustumaan lajin pariin!

Cheerleading on mahtava joukkuelaji, jossa oppii monipuolisesti uusia taitoja, sekä löytää liikunnan riemun yhdessä joukkuekavereiden kanssa. Seurassa panostetaan cheerleadingin harrastamiseen ja lajin kehittymiseen. Seuran joukkueet harjoittelevat seuran harjoitushallissa, PCA Gymillä, Porin Tiiliruukissa (Savipajakatu 2, 28610 Pori).

Jokaiseen joukkueeseen mahtuu 36 ensimmäiseksi ilmoittautunutta urheilijaa. Haluamme kuitenkin tarjota mahdollisimman monelle kiinnostuneelle mahdollisuuden harrastaa lajia, joten avaamme lisäpaikkoja syyskauden alkaessa, mikäli kysyntää riittää.

Normaalin alustavan aikataulun mukaan syksyn harrastejoukkueiden harjoitukset alkavat elokuussa viikolla 33. Seura kuitenkin seuraa vallitsevaa tilannetta ja toimii viranomaisten ja Suomen Cheerleadingliiton ohjeistuksen mukaan.

Mikäli herää kysymyksiä, olettehan yhteydessä seuran toimistoon:
info@porincheerleadingakatemia.fi   
Lisää uutisia
Porin Cheerleading Akatemia
«  Marraskuu   »
Kategoriat