Ilmoittaudu harrastejoukkueisiin 2020
30.12.2019 1:26 Uutiset / Porin Cheerleading Akatemia

Ilmoittaudu harrastejoukkueisiin 2020

ILMOITTAUTUMINEN PCA HARRASTEJOUKKUEISIIN
Porin Cheerleading Akatemian harrastejoukkueet harjoittelevat hyvässä ilmapiirissä, oppien lajitaitoja, sekä kanssakäymistä muiden kanssa. Meillä tytöt ja pojat ovat tervetulleita harrastamaan tätä upeaa lajia!

Cheerleading on mahtava joukkuelaji, jossa oppii monipuolisesti uusia taitoja, sekä löytää liikunnan riemun yhdessä joukkuekavereiden kanssa. Seurassa panostetaan cheerleadingin harrastamiseen ja lajin kehittymiseen. Seura tarjoaa laadukasta ja ammattitaitoista valmennusta, meillä on koossa iso joukko kokeneita valmentajia.

Seuran joukkueet harjoittelevat seuran harjoitushallissa, PCA Gymillä, Porin Tiiliruukissa (Savipajakatu 2, 28610 Pori).

Jokaiseen joukkueeseen mahtuu 32 ensimmäiseksi ilmoittautunutta urheilijaa. Haluamme kuitenkin tarjota mahdollisimman monelle kiinnostuneelle mahdollisuuden harrastaa lajia, joten avaamme lisäpaikkoja, mikäli kysyntää riittää.

Joukkueeseen valituille lähetetään sähköpostiin vahvistus viimeistään sunnuntaina 17.1.2020.
Uusi kausi alkaa 25.1.2020.

Mikäli herää kysymyksiä, olettehan yhteydessä seuran toimistoon:
info@porincheerleadingakatemia.fi

HARRASTEJOUKKUEET:
MIKRO MYY
Ikäluokka: 5-7-vuotiaat
Harjoitteluaika: Lauantaina, klo 14:00-15:30.

MINI DELTA
Ikäluokka: 8-13-vuotiaat
Harjoitteluaika: Lauantaina, klo 15:30-17:00.

MINI EPSILON
Ikäluokka: 8-13-vuotiaat
Harjoitteluaika: Lauantaina, klo 14:00-15:30.

KLASSIKKO OMEGA
Ikäluokka: +18 -vuotiaat
Harjoitteluaika: Maanantai, klo 19:45-21:15.

Ilmoittautumiseen pääset yläpalkin kohdasta > Miten mukaan? > Ilmoittaudu harrastejoukkueisiin 2020


   
Lisää uutisia
Porin Cheerleading Akatemia
«  Heinäkuu   »
Kategoriat